Hinnang kursusele

Link

Kursus pakkus palju uusi teadmisi ka kolmanda kursuse informaatikatudengile. Blogipidamine õppetöö osana oli uus ja huvitav, näeksin seda hea meelega ka muudes õppeainetes.

Hetkeseisuga on minu blogil 411 vaatamist ja postitustele tehtud 10 kommentaari, millest 3 on minu enda omad. Arvestades, et minu ajaveebile on viidatud ainult IFI6070 ja EduFeedr lehtedelt, on vaatamisi üsna palju, kommentaare samas vähe. Minu arvates võiks omavahelist suhtlemist rohkem olla. Millise piitsa või prääniku abil diskussiooni vajadust selgitada, ei oska öelda. Võib-olla on blogimaastik selleks ebamugav koht. Võib-olla oleks parem korraldus, kus igaüks ei pea mitte ise postitust tegema vaid tehtaks üks üldine postitus, mille all siis üliõpilased diskuteerivad. Sel teemal juba peatudes tahaks ka mainida, et viidata võiks eelmiste aastate eeskujulikele postitustele.

Arvestades, et kursuse läbimise eest saab 4 Euroopa ainepunkti, on tööd pigem palju. Mõistagi oleneb see inimesest – mõni loeb ja uurib tundide viisi, enne kui arvamust avaldab, teine teeb lakoonilise postituse sisuga a la: “Ei saanud seda ülesannet lahendada, kuna mul pole nutitelefoni.” Kui korrektselt esitada kõik loengujärgsed postitused ja esseed ja teha ära rühmatöö, on objektiivselt tehtud märksa rohkem tööd, kui muidu 4 EAP eest tehakse. Siin kohal on eriti heaks näiteks A1 keeletaseme saavutamise eest antavad 8 Euroopa ainepunkti. Kusjuures suur töömaht võib pärssida ka diskussiooni – pärast mitut tundi kirjutamist kaob inimestel huvi lugeda sama asja teiste sulest.

Käsitletavate teemade puhul tasuks mõelda muude erialade õppejõudude kaasamisele. Näiteks oleks juura taustaga inimesel informaatikule nii mõndagi rääkida autoriõigustest. Huvitavad oleksid loengud reklaami- ja imagoloogia, graafika, psühholoogia teemadel. Mõistagi räägitaks olulistest kokkupuutepunktidest informaatikaga.

Advertisements

2 thoughts on “Hinnang kursusele

 1. Frii Zuurikas ütles:

  Hei, sa rikud mitmeid blogimise põhireegleid.

  1) blogi kommenteerimise võimalus on ainult üleval vasakul, see valik peaks olema blogiposti lõpus kui see on läbi loetud (võib dubleerida, sama ka hindamise kohta, ma hindan siis kui olen lõppu jõudnud ja lugenud, et hinne üleval näha on hea, aga et lõpus hinnata ei saa halb).
  2) jagamise võimalused peaks olema enne kui avad kommenteerimise, ma vahest jagaks, aga ei taha kommida, siis jäävad need nähtamatuks.
  3) jagamise võimalusi on liiga palju (fookus! parem 4 olulisemat suuremalt kui 10 tki väiksemalt)
  4) blogimise puhul on oluline, et oleks nähtav kuupäev millal post kirjutatud (kuupäev võiks olla seal kus lisa kommentaar ja komntaari lisamise link koos hindamisega posti lõpus ntx.)
  5) otsingu asukoht on arusaamatu (kui seda vaja, siis peaks see olema üleval).
  6) trackback lingid võiks lisada võibolla, äkki on olemas aga ei jäänud silma

  Väga hästi on see, et blog ise on puhas ja hästi loetav.

 2. Lauri Elias ütles:

  Tänan kommenteerimast. Ma pean tunnistama et see blogi sai tehtud ühe kursuse jaoks ja kuigi mul on plaan teda edasi kasutada, ei ole selleni jõudnud. Oma theme-i ja pluginate arendamine siia on üsna nimekirja lõpus. Kusjuures ma natuke kahtlen üldse WP platvormi mõttekuses.

  Proovin sellegi poolest mõned neist soovitustest sisse viia : )

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Advertisements