11. loeng (21/11/2011)

Link

Enda ümber ringi vaadates ja oma nunnude tootekoode DLNA veebilehe tooteotsingusse sisestades selgus, et kui kodus üldse mõni sertifitseeritud seade on, siis võiks see äärmisel juhul olla mõni tolmune ruuter mõnel kõrgel riiulil. Kuna minu kvaliteedikriteeriumid ruuteritele on umbes sellised, et “töötab” ja “kasutajaliides on kasutajasõbralik” ning kuna nad pole just kõige põnevamad vooluringi liikmed, otsustasin jätta katki DLNA seadme otsimise oma kodust ja kirjutada pigem mõnest, mis alles poeriiulil ootab.

Elan õnnelikus sümbioosis oma Yamaha RX-V365-ga, mida DLNA nimekirjast ei leia. Tegu on odavama klassi ressiiveriga, tõsi, kuid tudeng, kellel üldse on ressiiver, kõlarid ja korter, kus nendega ka midagi teha saab, ei tohi nuriseda. Ainus, milles siiani pettuma olen pidanud on RX-V365 võimetus lahutada HDMI sisendit pildiks ja heliks. HDMI kaudu saan liigutada üht kahest, näiteks LCD teleriga ühendades liigub pilt läbi HDMI liidese, heli aga tuleb arvuti videokaardist 3.5mm kaudu võimendisse ja liigub sealt vastavatesse kõlaritesse. Kui arvutil ei juhtuks olema mõistlikku helikaarti, oleks hea heli minu jaoks mingi ähmane unistus paremusest nagu Eesti Nokia.

Yamaha RX-V365 kodukinoressiiver

Kuna jututeemaks võis valida millist DLNA sertifitseeritud toodet tahes, otsustasin mõnelgi pool silma jäänud Onkyo TX-NR609 kasuks (DLNA sertifitseeritud). Tegu on keskklassi 7.2 AV-ressiiveriga, mis saanud üllatavalt hea vastuvõtu osaliseks. (Tehnikamaailm 8.5/10, CNET Reviews 4/5, Newegg 4/5, Amazon 4/5). NR609-le heidetakse peamiselt ette liiga väheste nuppudega pulti, mis paljude jaoks tähendab liigset alammenüüdes seiklemist, ja voolutarvet ooterežiimis, millest võib järeldada, et muu kallal ei ole lihtsalt võtta. Kuigi peab möönma, erinevatel andmetel 29-45 vatine tarbimine ooterežiimil tundub pisut palju. Ressiiveril on 6 HDMI sisendit, üks esipaneelil. Toetab 3D pilti. Minu olemasolev ressiiver on nii mõneski mõttes rongist maha jäänud, näiteks kõnealune Onkyo mudel ühendub internetti, toetab Spotify’d, Napster’i, Last.fm’i, vTuner’it, Aupeo’d, ei toeta AirPlay’d ja tema puldi saab edukalt asendada nutitelefoniga. Tunnistan, et ise kasutan viimastest vaid Last.fm’i ja ei oska ülejäänud nimetatutest üldse puudust tundagi…ometi olen alles 21-aastane. Üks häid funktsioone, mida NR609 puhul mainida, on Audio Return System ehk põhimõtteliselt see sama, millest V365’e puhul kõige rohkem puudust tunnen. Mugavusfaktorit tõstab Zone 2, mis tähendab, et põhiliselt 5.2 seadistuses süsteemi saab veel ühendada 2 kõlarit, mis võiksid mängida näiteks hommikul köögis, kui peaks juhtuma, et voodit tuleb jagada kellegagi, kelles vähem audiofiili ja rohkem unimütsi. Parem automaatseadistus ja iPod’i dokk on 609-l olemas olevad voorused, mille puudumise tõttu mina Vinguviiulisse ei helistaks.

Onkyo TX-NR609 kodukino ressiiver

Hind varieerub üsna palju:
Ebay $379.92 ilma garantiita
Amazon $390.97 ilma garantiita
Onecall $359.92 ilma garantiita
Noor Tehnik €649
ValiHeli €599
AudioCenter €599

Soovitan

Advertisements
Sildistatud , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Advertisements