10. loeng (14/11/2011)

Link

Valisin välja veebilehe Prizes.org, mis reklaamib ennast kui lehte, kuhu saab üles riputada probleemipüstitusi. Iga probleemi lahendamise eest on välja pandud mingi autasu, mille saab parima lahenduse esitaja. Vaimusilmas kerkis esile sait, kus saan pakkuda lahendust Poincaré konjunktuurile, mille eest tasustatakse 50 dollari ja virtutaalse šokolaadimedaliga.

Konto loomine on tehtud väga lihtsaks, võtab aega parooli valimise ja CAPTCHA lahendamise jagu. Prizes on kasutatav ka iPhone ja Android rakendusena.

Ekraanipauk Prizes.org keskkonnast

Leht lubab kohe härjal sarvist hakata ja pakub mulle lahendada probleemi, mille sisuks on heategevuslikule poele nime välja mõtlemine. Valituks osutumise korral ootaks mind 50$ suurune autasu. Pakkusin välja, et poe nimi võiks olla King Charles, eks näis kuidas läheb.

Lehestikku edasi uurides selgub, et enamasti makstakse loovuse eest, otsitakse ideid, nimesid, disainikontseptsioone. Abi vajatakse ka näiteks kodutööde ja programmeerimisülesannetega. Viimased tunduvad küll esmapilgul 25-100$ tasu eest natuke keerukad olema, mis on ka mõistetav – Google ilmselt vastuseid ei paku. Täiesti mõistliku tööna näib disainikavandite HTML-koodimine.

Prizes-i keskkonna on võimalik luua ka isiklikku profiili, mis keskendub oskustele ja karjäärikogemustele. Võimalik, et nii mõnigi hakkaja on sealt omale ameti leidnud. Lahendajate edetabeli tipus troonib näiteks disainer, kes on kinni pannud 49 konkurssi. Arvestades, et tegu on professionaaliga, kellel mõistliku logo kavandamine väga kaua aega ei võta, siis 100-200$ logo pealt taskuraha teenida ei tundugi nii halb. Muidugi on ta ka 130 korral võitjaks mitte osutunud, seega keskmine tasu langeb kõvasti.

Konkurssidest on kõige suurema auhinnarahaga Google+ keskkonna arengukava väljamõtlemine, mille eest lubatakse premeerida 2500 ameerika dollariga. Vähevõitu, ütleks.

Abistan ise üsna tihti just arvutialaste küsimustega erinevates foorumites, näiteks Koffer.ee, tasuta ja minusuguseid on seal ja mujal palju veel. Tahangi öelda, et enamasti saab kvaliteetset abi tasuta ja raha pakkumine kipub 95% ulatuses rämppostitusi tekitama.

Advertisements
Sildistatud , ,

One thought on “10. loeng (14/11/2011)

  1. mkusmin ütles:

    Lahe keskkond ja ülalolevat kokkuvõtet lugedes tundub, et on juba mõnda aega kasutuses olnud. Kokkuvõttes ei ole väga pikalt selgitatud keskkonna kasutamist, kuid ülevaade tulemustest on üpris veenev. Tekitas huvi vaadata lahendusi, mida on erinevad kasutajad pakkunud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Advertisements