9. loeng (7/11/2011)

Link

Valisin järgmise slaidi:
Jaagup Kippari slaid hostingust

Kuna ma pole pikka aega pidanud ise majutuse pärast muretsema, ei oska ma tihti vastata, kui keegi nõu küsib. Otsustasin nii palju uurida, kui ühe blogipostituse kirjutamiseks mõistlik. Oletan, et välismaine veebimajutus on parem ja odavam, kui kodumaine. Eks näis.

zone.ee

Link
Esimene leht, mis pähe tuleb. Tundub, et see firma on veebimajutuse alal leidnud sarnase koha eestlaste südametes, mis kunagisel Ehituse ABC-l…parim valik selge see jne.

Odavaim kuumakse on 6.33€, mille eest on tagatud peaaegu kõik vajalik ükskõik millise veebilehe majutamiseks. HTTPS ja ID-kaardi tugi aga on saadaval 22.31€ eest kuus. Varundus on igapäevane.

Mõistagi tuleb osta domeen, EU domeeni saab üheks aastaks 4.99€ eest, EE 19.65€ ja näiteks COM 7.93€ eest.

Kui päris e-poe loomine käsil ei ole, siis täiesti mõistliku veebilehe peaks püsti saama 6.33€ kuumakse eest, millele lisandub 4.99€ aastas .eu domeeni eest, mis sel juhul (arvestades aasta korraga tellimise soodustust – hind 5.80€ kuus) läheks maksma 74.59€ aastas.

beehosting.net

Link
Üks esimesi tulemusi Google-i päringule. Tasuta pakutakse enam-vähem kõike hädavajalikku toetav hosting 15MB kettaruumiga. Domeen aga on tasuline. 3.33€ eest kuus aga saab väidetavalt piiramatu andmeedastusmahu, kettamahu, e-posti aadresside arvuga jne majutuse. Kusjuures 1 domeeni saab alustuseks tasuta. EE domeeniga läheks sama lõbu maksma 4.99€ kuus.

SSL-i toetatakse. Varukoopiaid tehakse, aga ei leia, kui tihti.

Koduleht jätab kuidagi odava ja kahtlase mulje.

Aastas läheks mõistlik hosting maksma 39.96€.

beeserver.ee

Link
Lubab pakkuda kõike piiramatult peale andmeedastusmahu, 3€, 6€ ja 12€ maksavad paketid, mis lubavad edastada vastavalt 60GB, 120GB või 240GB informatsiooni kuus. Kõvaketta mahtu saab siiski sama palju, kui kuus tuleb maksta eurosid. Mahtude ületamise eest võetakse lisaraha.

Domeenidest maksab EE 25€ aastas, EU 10€ aastas ja COM samuti 10€.

SSL-ist ja HTTPS-ist pole juttu. Varukoopiaid tehakse kord nädalas, mis mõne jaoks võib olla liiga harva.

Mõistliku majutuse saaks 46€ eest aastas, kuid paljude ‘agadega’: ületada ei tohi mahupiiranguid, tagavarakoopiatelt taastamine on tasuline jne.

veebimajutus.ee

Link
Pakutakse piiratud andmeedastusmahuga pakette. Igapäevased varukoopiad, SSL, SSH, ID-kaardi tugi jne.

Pakett Standard maksab 6.30€ kuus, Standard+ 15.90€ kuus. Andmeedastusmaht on piiratud vastavalt 300GB või 500GB peale. OpenSSL-i ja crontab-i pakutakse ka odavamates pakettides. EU domeen maksab 6.90€ aastas, EE 22.90€ ja COM 9.50€ aastas.

Mõistliku veebilehe saaks seega tööle (koos soodustustega) 69.90€ eest aastas.

godaddy.com

Link
Välismaine veebimajutus, mis võimaldab 10GB kettaruumi ja piiramatu andmeedastusmahuga majutust alates 1.99$ eest kuus. 1 aasta COM domeeni maksab 11.99$, ORG domeeni saab aga 6.99$ eest aastas. Odavaim pakett ei toeta Perli, Pythonit ega Rubyt. Crontab on olemas kõigil pakettidel. SSL maksab odavamate pakettide puhul lisa 69.99$ aastas.

Veebilehe saaks majutatud 30.87$ eest aastas, mis eurodes oleks 22.73€.

ipage.com

Link
Väidetavalt saab piiramatu kettaruumi ja andmeedastusmahuga majutuse 2.95$ eest kuus. Firma iseloomustab ennast tihti sõnadega “award winning” ja mainib, kui kaua nad juba majutust on pakkunud, see teeb ettevaatlikuks. Põhjalikud tehnilised spetsifikatsioonid lehelt puuduvad ja domeenide maksumusest ei saa samuti teada.

COM domeeniga majutuse peaks saama kätte 42$ eest aastas, mis teeks 30.9€ aastas, kuid tunne jääb, nagu oleks põrssa kotis ostnud.

1and1.com

Link
Esimene aasta COM domeeni läheb maksma 4.99$, INFO domeeni pakutakse esimeseks aastaks 0.99$ eest. Kõige odavam majutus on esimesed kolm kuud tasuta ja sealt edasi 4.99$ kuus, selle paketi puhul saab aga ainult kasutada PHP-d.

Aasta läheks seega maksma minimaalselt 45.9$, mis teeks 33.8€.

Arvamus

Pangalinkidega töötamiseks valiksin kas veebimajutus.ee või zone.ee majutuse. EE domeen maksab enamasti umbes 4 korda rohkem, kui teised variandid, seega läheks EU või COM teed. Lihtsa PHP lehe tarvis valiksin godaddy majutuse.

Advertisements
Sildistatud ,

2 thoughts on “9. loeng (7/11/2011)

  1. jaagup76 ütles:

    Viisakas analüüs. JK

  2. Lauri Elias ütles:

    http://news.cnet.com/8301-1023_3-57348183-93/21000-domains-transfer-out-of-go-daddy-in-1-day/

    GoDaddy toetus SOPA’le oli paras šokk. Nad on nüüd küll taganenud, kuid abi sellest ilmselt suurt polnud. Tasub ka ise järele mõelda, kas nii rumalat seadusandlust toetavalt firmalt on mõtet teenuseid osta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Advertisements