5. loeng (3/10/2011)

Link

ITunes’i paigaldamine on lihtne, valikuid vaid nii palju:
ITunes'i paigaldamine

Kahjuks leiavad ka Apple’i inimesed, et nende tarkvara on nii hea, et peab pidevalt arvuti mälus istuma. Milleks võimalus käivitada programme vajaduse tekkimisel ise, kui Apple võib need juba masina sisselülitamisel ressursse raiskama panna?

Apple programmid automaatkäivituses

Kui iTunes reaalselt ei tööta, toimub taustal nii mõndagi:

Protsessid, mida ITunes "vajab"

Pidevalt on lahti 4 protsessi:  iTunesHelper, MobileDeviceService, Bonjour Service, iPodServiceModule(64-bit). Lisaks on tekitatud küsimata Start menüüsse kaustad iTunes ja QuickTime. Nohikuid peletab iTunes igatahes hästi. FLAC’i ta vist ka ei toeta?

Ilma krediitkaardiandmeteta iTunes’i konto loomine käib nipiga. Esmalt tuleb minna AppStore’i ja sealt valida välja üks tasuta aplikatsioon. Kui lihtsalt Store->Create Account menüü kaudu sama asja üritada, ei lase vorm teid enne läbi, kui krediitkaardiandmed käes.

AppStore

Top-nimekiri on olemas nii tasulistest kui tasuta aplikatsioonidest. Eelmisel pildil paistab lammas selle ülemine äär all paremas nurgas.

AppStore tasuta aplikatsioon

Nupule “Free App” klõpsates avaneb aken, kust jõuab viisardini, mida järgides saab iTunes konto loodud ainult oma kontaktandmete eest. Mõne hetkega saabub teie postkasti ka kinnitus ja võibki Apple’i veebipoe tasuta kraami pruukima hakata.

iTunes konto loomine

Reklaamidest tasub vast keelduda, ise asi, kuidas Apple keeldumist tõlgendab.

Store->Sign In on koht, kus oma värske kontoga sisse saab logida.

Minule pakkus huvi tarkvaraarendus Apple seadmete jaoks ja valisin välja loengu iProgramming 101. Loengu leheküljel “Get All” nupule klõpsates hakkab iTunes kenasti materjale arvutisse laadima, vaadata võib ka striimides.

ITunes U ei oleks minu esimene valik õppetöö hõlbustamiseks. Loengute kogu ei tundu eriti suur ja parimate palade eest tuleb ikkagi maksta, samas YouTube’st leiab samu asju tasuta, TLÜ võimaldab Safari kaudu tasuta raamatuid lugeda, Google’i otsing leiab üles artiklid ja foorumipostitused ja mõnes foorumis liige olemine võib tähendada sedagi, et ülesanne tehakse kas poole- või tervenisti ette. Lisaks on olemas ThePirateBay jmt kohad. Näiteks päring “ios programming” tagastab rohkem materjali, kui nädala jooksul lugeda jõuaks. Samas tundub iTunes U väga mugava kohana, kust algust teha. Erinevate teemade sirvimine ja sissejuhatuste vaatamine naelutab ekraani taha pikemaks ajaks ja enesele märkamatult on läbi vaadatud terve kursuse jagu botaanika- või sambateemalisi loenguid.

Lõpetaks negatiivsega: koos iTunes’iga tuli eemaldada 6 programmi + kustutada käsitsi neist maha jäänud kaustad. Programmi jäävad arvatavasti meenutama rämpssissekanded registris ja peidetud kaustad kuskil failisüsteemi sügavikes.

Advertisements
Sildistatud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Advertisements